Listopad 2012

Zvládám to

19. listopadu 2012 v 19:34 | Chiquitka |  Projekt Mrs.Inspiration & Chiquitka

Když se chce a když se věří...

Ano, dnes jsem to zmákla. Jsem na sebe pyšná. Kniha od Pierra Franckeho mi opravdu pomáhá.
Jsem teda celý den ve stresu, protože toho je na mě hodně, ale kdo nebojuje, nevyhraje :)

Jídelníček
Sn: vločky 70g + kakao + 250ml mléko + sladidlo
Sv: activia bílá 120g
Ob: rustikální kostka + 3 pl eidam +rajče
Sv: rustikální kostka + 2 pl eidam + 250ml mléka
Ve: kuřecí prsa + dušená zelenina + 35g rýže
Tekutiny: 2l

Ten oběd je trošku naprd, jelikož v pondělí mám školu do 14h v kuse a nedostanu se na normální oběd, tak jsem musela pak trošku přidat na svačině, ptž bych odpoledne na brigádě měla hlad :)

Pohyb: chůze 1,5h, víc nestíhám :/

Pro Mrs.Inspiration : Dokázala jsem to!


Nemožné je jen to, co za nemožné považujeme

17. listopadu 2012 v 10:29 | Chiquitka |  Projekt Mrs.Inspiration & Chiquitka

Přejme si být štíhlí - Pierre Franckh

Dostala se mi do ruky tahle zajímavá knížka. Narazila jsem na ní už dříve v knihkupectví a naprosto mě uchvátila svou energií.
Jedná se malou knížečku, akorát do ruky, pozitivně nabitou od počátku až do konce. A co je nejlepší, zaměřuje se na hubnutí pomocí síly myšlení.

"Když duše hladoví, tělo jí. Jen málokteré diety dosahují požadovaného výsledku, protože přehlížejí to, co je skutečně důležité: přesvědčení. Vámi vytoužená ideální hmotnost je od vás vzdálená jen o poznatek: hubnutí začíná v hlavě, teprve potom se projevuje na těle."

Četla jsem spoustu knih s podobnou tématikou a vždy mě na určitý čas naprosto uchvátily a pohltily. Problém byl v tom, že jsem tomu úplně nevěřila. Co hůř, připadalo mi to směšně. Říkat si každý nahlas větu typu : "Jsem bohatá a úspěšná" mě opravdu uvádělo do rozpaků. Po čase jsem s tím sekla a když mi bylo nejhůř, znovu jsem otevřela některou knížku a četla a doufala v naději. Jenže jsem nevěřila.

Teď to chci zkusit znovu. Ano, jsem zoufalá. Ztratila jsem víru a proto tápu, kde můžu.
Musím ale říct, že co jsem začala knížku číst, cítím se jinak. Najednou vím, že to dokážu. Jsem o tom přesvědčená.


Jídelníček:
Sn: ovesné vločky + ovesné otruby + pol. mléko + hořké kakao + sladidlo
Sv: jablko + rajče
Ob: květák zapečený se sýrem a vejcem + 1 květáková placka + vařený brambor
Sv: activia jogurt + 3 slabší plátky eidamu
Ve: kuřecí prso + zeleninový salát + trochu rýže
Tekutiny: 3 litry čaje

Cvičení:
- Ripped in 30 1 level + můj challenge (břicho, ruce, zadek)
- procházka se psem

Nejhorší je sedět na zadku a fňukat

14. listopadu 2012 v 20:23 | Chiquitka |  Projekt Mrs.Inspiration & Chiquitka
Tak jasně, je tu opět jedna z mých bojovných nálad a jsem za to nesmírně ráda! :)

Dnes jsem byla škole. A dokonce celý den! :D Jsem na sebe pyšná, i když jsem tohle v druhé třídě zvládala lépe, no :D
Jídlo nevyšlo. Z toho jsem samozřejmě maximálně zklamaná. Dokonce jsem ze zoufalství brečela. Ale co, pak jsem odhodila talíř a řekla si, že to sakra přeci musí jít!
Je snad něco, co chci víc? Není! Tak proč pořád váhám? Sakra proč?

Holky věříte mi? Já si teď věřím, ovšem vím, jak to pak vypadá hned druhý den ráno. Kde mám vztí sílu na celý život, když se už po polední cítím totálně vyprahlá a slabá?
Připouštím, že slaboch asi fakt jsem. Fňukat to mi jde nádherně a vždycky šlo. Ovšem dřív mě také lidé obdivovali za moji bojovnost a urputnost...A já bych si tak přála být zase taková!

Tak proč ne?

Víte co, já bud bojovat! A to neříkám jen tak a jestli mi nevěříte, tak uvidíte. Vlastně je mi to fuk, jelikož to nedělám pro Vás. Nenávidím tenhle život a chci to změnit. Vím, že na to mám a cítím to v sobě.

Plánů už bylo dost.Já potřebuji disciplínu. Něco co mě bude táhnout celý život a né pár dní. Půjdu po malých krůčcích, půjdu po správné cestě. Chci, tak to musí jít.
Až budu znovu v koncích doufám, že včas najdu tenhle článek a budu si ho číst tak dlouho, dokud zase nebudu vědět, co doopravdy chci.

Je to tak krásné moct začínat každý den znovu, že?

Když vše nejde tak, jak by mělo

13. listopadu 2012 v 19:09 | Chiquitka |  Můj plán

Mohu si za to sama.

Tak, kdo jiný by za to taky mohl, že?
Jsem prostě ostuda a dnes jsem se na sebe pěkně naštvala. Za poslední dva, vlastně už skoro tři, roky se ze mě totiž stal šílený lajdák. Ani to slovo nestačí, jak moc jsem líná. Můžeme vůbec vyhrát bez boje? Asi ne. Takže jdu do boje. Na život a ?
Vím, že jsem přehnaně negativní a každou maličkost nafukuji do obrovitánských rozměrů, taková jsem já. Třeba někdy budu shovívavější, ale než ta doba přijde musím s tím žít.

Ve škole jsem samozřejmě nebyla, ani včera. Všimla jsem si, že z toho vyvinul docela vážný problém. Záškoláctví není sranda. Je to forma závislosti. Když si zvyknete na to, že tam nechodíte, vyhýbáte se písemkám a úkolům snadno se z toho stane jediná úniková cesta. Utíkáte před problémy a ty místo aby mizely, rostou a rostou a s nimi i strach. A to se znovu stalo mně. Takže zítra hurá do školy! Teď už vážně!

Jídelníček jsem též pěkně zmrvila. Jak jinak, když sedím celý den doma. Aspoň, že jsem se věnovala věcem do školy.
Očekávám, že se z toho všeho teď pěkně pose**, ale musím si tím projít, bohužel.
Není mi z toho vůbec do zpěvu. Cítím se fakt mizerně, nejradši bych se na všechno definitivně vykašlala, ale to je zase to mé nafukování "malicherností", dá-li se tak vůbec to moje záškoláctví ještě nazvat.

Cvičit jdu právě teď, takže alespoň za něco se dnes mohu pochválit. Taky už jsme se Sis byly na dlouhé vycházce s hafíkama, takže mám po zbytek večera klid.

A co Vy, jak jste zvládly svůj den?


Hudba poprvé

13. listopadu 2012 v 14:31 | Chiquitka |  Zájmy

Nová rubrika

Hraje mi tu úžasná hudba. Jsem v extázi a tak si říkám, proč vás trochu neseznámit s tím, co mám ráda. A tak vznikla nová rubrika....

Oblíbená hudba

První se chci věnovat oblíbené hudbě. Poslouchám strášně moooc skupin i žánrů. Najde se ale jeden, ke kterému mé srdce tíhne - k rocku.

Rock music

Teď se musím přiznat, že já o vzniku a vývoji rockové hudby zase tolik nevím, takže si aspoň ujasním pojmy s dojmy a předpokládám, že se dozvím i něco nového :D

Ve zkratce :
  • rock je žánr populární hudby
  • do hlavního proudu se dostal v 60. letech 19. století
  • má kořeny v rock and rollu, rhythm and blues a country hudbě 40. a 50. let, je také ovlivněn folkem, jazzem a vážnou hudbou
  • jako nástroje se nejčastěji používají elektrická kytara, baskytara, bicí nástroje a klávesové nástroje nebo od konce 60. let syntezátor
  • na konci 60. a na začátku 70. let se z rocku vyvinulo několik podžánrů : folkrock, blues-rock a jazz fusion
  • v 70. letech rock ovlivnily soul, funk a latinskoamerická hudba. V tomto období také vznikly další podžánry jako soft rock, glam rock, heavy metal, hard rock, progresivní rock a punk rock
  • v 80. letech syntézou punk rocku s mnoha dalšími styly vznikla tzv.nová vlna, na druhou stranu se punk rock zradikalizoval za vzniku hardcore, což položilo základy alternativnímu rocku a grunge
  • v 90. letech britský alternativní rock vykristalizoval v britpop, indie rock a v americe vznikl metal


Docela stručné a výstižné, že? Já jsem se teda přiučila :) Z podžánrů rocku poslouchám hlavně grunge - kapely jako Nirvana, Hole, Alice in Chains, Babes in Toyland, L7 a spoustu dalších. Dále pak alternativu - miluju Red Hot Chili Peppers, Coldplay, Pixies, R.E.M. atd, a nesmím samozřejmě zapomenout na představitele psychedelického rocku The Doors a Jimiho Hendrixe. V poslední době jsem se zbláznila do undergroundové skupiny The Velvet Underground.

Co si jedete Vy?


Něco na ukázku :

Nejúžasnější živé vystoupení, jaké jsem kdy slyšela. Škoda, že jsem tam nemohla být. Miluju Johna Fruscianteho ( kytarista ), mám z něj orgasmus, jen se na něj podívám a ještě když začne hrááát....no comment :D

Jedna z těch rychlejších :) Moje oblíbená.

Ano, Jimmy rozpal to ve mně :D Kdo by neznal Light my Fire?!Nejkrásnější Velvetovská :))

Plán na 10 dní :D

12. listopadu 2012 v 18:10 | Chiquitka |  Můj plán

10 dní!

Je to šílené, já vím :D Ale strašně mě to baví. Za 10 dní ho zase uvidím, a tak jsem prostě jen zvědavá, co za tu dobu se sebou svedu. Samozřejmě neočekávám žádnou velkou změnu. Jen se na něj těším a chci být ještě hezčí než minule :) A hlavně se mi konečně zase rozjelo hubnutí a jestli chci být na maturáku kočka, tak už je nejvyšší čas znovu začít makat :)
Od minulého týdne jsem zhubla přes kilo a do konce listopadu bych chtěla dát dolů ještě tak 2-3 kg to by snad šlo :)

Jak zní můj plán?

Bohužel prioritou před cvičením a vylepšováním zevnějšku je škola :/ takže když budu tak nějak stíhat školu, tak pak chci cvičit. Ale já myslím, že tu hodinku denně si snad najdu :)

Cvičení
Od zítřka začnu cvičit Ripped in 30 od Jillian Michaels. Minulý měsic jsem cvičila 30 day Shred a výsledky byly vidět i beze změny jídelníčky. Takže jsem zvědavá. Ripped je v podstatě to samé, jsou tam i skoro stejné cviky. Cvičí se 6 dní v týdnů a 1 den je pauza. Celkem jsou 4 levely. Takže každý týden 1 level :) Hned první level je opravdu strašně jednoduchý, ale vzhledem k tomu, že skoro 14 dní jsem vůbec necvičila a jen se cpala, tak si myslím, že mi stejně prospěje. Aspoň si tělo zase zvykne na pravidelnou zátěž ;)

Jídlo
Tak samozřejmě chci jíst zdravě a nepřejídat se. To je priorita. Takže žádné záměrné ubírání na jídelníčku se konat nebude. Právě naopak, budu se snažit, aby jídelníček byl naprosto dostačující a vyvážený :)
Základ jsou samozřejmě záznamy, které jsem si zase přestala psát. Takže od zítřka na ně zase najedu ;)

Ostatní
Na ostatní věci žádný extra plán nemám. Jen budu pokračovat v zajetém režimu. Takže pěkně budu dál bělit zoubky, mazat tělo zpevňujícíma krémíkama, pěkně budu čistit a ošetřovat pleť. A taky chci omezit kouření, jelikož mi to leze do peněz a on kouření moc nemusí, takže je mi trapné před ním kouřit. Za zkoušku to stojí ;)

Další den

11. listopadu 2012 v 14:18 | Chiquitka |  Projekt Mrs.Inspiration & Chiquitka

Pocity

Nebudute to chtít číst a já vás s tím nechci zalhcovat. Takže ve zkratce. Cítím se pořád stejně jako včera. Po probuzení jsem cítila úlevu a uvolnění. Čím více na to všechno ale znovu myslím, tím více ve mě stoupá napětí a mám pocit, že každou chvíli vybouchnu!
Odpoledne si dám cvičení od Jill, tento měsíc chci cvičit Ripped in 30. Četla jsem recenze a mělo by to být tak stejně náročné jako 30 day Shred, tak uvidím. Kdyby to bylo moc lehké, tak přeskočím první levely a vrhnu se hned na ty těžší. Vzhledem k tomu, že jsem ale teď přes týden vůbec necvičila, tak myslím, že to bude akorát :)

Jídelníček

Dnes to nebude žádný zázrak, jelikož jsem zhřešila, ale ani mě to netrápí a hlavně to ve mně vůbec neevokuje nutkání k přejídání, což mě překvapuje, ale jsem za to samozřejmě ráda.
Mám dnes takové zvláštní chutě-nechutě. Podle toho, jak moc ve mně zrovna vřou emoce. Buď mám stažený žaludek a jídlo se mi hnusí, nebo naopak potřebuju jídlo, abych se odpoutala od těch šílených pocitů.

Sn: 70g vloček, kakao, 250ml mléko, sladidlo
Ob: vařené hovězí plátek, dušená zelenina, pár brambor
Sv: slunečnicový rohlík, activia jahoda
Sv: káva s mlékem, 3 plátky jablečného závinu, mléko, oplatka, ovesná kaše, rohlík se sýrem !!!!

Trochu jsem se odpoledne přejedla.
Nemá cenu to zatajovat. Byla jsem prostě tak vykolejená z toho, že mi napsal a bylo mi úplně jedno, co jím. To byly najednou chutě! Ale od zítřka jedu zodpovědně, chci přece vypadat dobře a teď mám o důvod navíc! :)

Co dnes?

Od rána se učím chemii. Problém je, že mi už strašně dávno ujel vlak a já se v tom plácám. Absolutně to nechápu, ale aspoň se to pokusím našrotit jak básničku, děs no.
Ráno jsme se sestrou na chvilku zašly ven se psem. Potřebovala jsem to. Je mi fakt mizerně. Brečela bych, ale pořád si opakuji, že musím být silná. A vlastně ani nevím, jestli jsem na tom špatně nebo dobře, že. Nevědomost je šílená!
Už abych tu chemii uměla :/ Vůbec mě to nebaví a to teprve dopisuju výpisky a podtrhávám důležité výrazy!

Supeeeeeeeeeer!

Jsem blázen :D ale ozval se a chce mě znovu vidět! Jsem tak šťastná! Stejně si říkám, že bych tady na blogu neměla tolik rozebírat svůj osobní život. Kdyby někdo zjistil, že kdo jsem, mohlo by to být docela trapné...takže nevim :/

Nápad

Pro mojí Darling Mrs. Inspiration: Napadlo mě v rámci našeho projektu, založit novou rubriku. Nazvala bych jí třeba "Ze světa PPP" a sem bych chtěla psát všechny poznatky o PPP. Od historie až po současnost ;) Hledat zajímavé články, metody léčby, celebrity postižené PPP apod.... Nemyslím kopírovat články, ale buď hodit odkaz a vyjádřit svůj názor a nebo ho přepsat svými slovy a nahodit diskuzi ;)
Co ty na to??? Myslím, že to může být docela přínosné ;)

Takový ten zvláštní pocit

10. listopadu 2012 v 18:56 | Chiquitka |  Projekt Mrs.Inspiration & Chiquitka
Všichni to známe. Pocit, kdy nevíte na čem si stojíte. Tak se teď cítím já. Prožila jsem super víkend, ale absolutně netuším, co si mám vlastně myslet.
Jela jsem do P za kámošem. Byli jsem u něj. Pili, bavili se, oťukávali se. Ano, vyspali jsme se spolu a byl to nejlepší sex v mým životě. Kam se serou všichni moji exmilenci "vrstevníci", on je o dost starší. V tom je dost možná i problém. Pro něho celé to naše "malé" setkání nemusí vůbec nic znamenat. A já mladá, blbá holka, teď budu opět nosit několik týdnů hlavu v oblacích :/
A nebo (kéž by) v tom nebi doopravdy budu. Jenže já se ho prostě nedokázala zeptat narovinu. Nedokázala jsem mu říct vůbec nic. Vyjadřování pocitů mi vždycky dělalo potíže :/
Když jsem odjížděla dal mi malou pusu a řekl: "měj se". Ano, čekala jsem, že se mě zeptá, kdy mě bude moci znovu vidět. Ano čekala jsem, že mi řekne prostě cokoli. Ale takhle? Zase nevím nic. Jak já tohle nenávidím!

Cítím se teď maximálně zmatená. Bylo to tak krásný!
Hrozně nerada bych byla zklamaná. A znovu prožila stav, který nazývám: "deprese zneužité a odkopnuté děvky". Mám na to takové štěstí.

Jídlu jsem dnes moc nedala. Vypili jsem toho včera opravdu dost a já nemám chuť ani hlad. Díky bohu jsem k rumu aspoň mohla koupit light coca colu :D

Jídelníček
Sn: krajíc chleba, lehce másla, eidam
Ve: 170g kuřecích prsou, zeleninový salát, 55g pohanková kaiserka


Pocity

Cítím se fakt na nic. Dokonce teď mám strašnou chuť se přejíst. Ani né tak kvůli pocitům bezmocnosti, ale jen ze zvyku, že se vždy po alkoholových dýcháncích druhý den cpu, čím chci a je mi to jedno.
Nyní ale musím být silná a to neuvěřitelně!
Škola se na mě sype. Mám obrovskou absenci, chybí mi miliony známek. Učitelé po mě jdou. Spolužáci se na mě dívají skrz prsty. Maturák se blíží a to ani nemluvím o maturitě.... Jsem permanentně ve stresu a to mi teď vůbec neprospívá. Nejradši bych si někam zalezla, rozbrečela se a všechno ze sebe vyplavila. Teď se mi do toho všeho zamíchá ještě trable s láskou. Už pláču. Je toho na mě vážně moc.
Chci být tak strašně moc šťastná, ale člověk pro to musí tolik udělat! Nikdy nemáme klid. Né nadarmo se říká: "Odpočívat budeš v hrobě".
Ale možná je to všechno ve mně. Já totiž nedokážu být spokojená a šťastná, když některý sektor v mém životě nefunguje. Všechno nebo nic. Toť heslo mé. Jak hloupé.
Brečela bych jako želva. Kdyby tu nebyl otec, už bych se tu koupala v potoce slz. Potřebuji to ze sebe dostat. Jen mám strach, že nějaké pobrečeníčko mi zkrátka v ničem nepomůže.....Řešení je někde jinde....v nedohlednu...

Priority

1. Uzdravení se
Původně jsem hned chtěla napsat ŠKOLU. To by samozřejmě nešlo. Zdraví je vždy na prvním místě a tak to vždycky bude. Aspoň u mě. Ono už jen to, že se chci dostat z bulimie je spojené s tím, že do školy chodit budu. Musím se naučit zase žít normální život.
2. Škola
Druhé místo už ale škole bohužel náležet bude. Nerada to říkám, ale co mi zbývá. Jsem totální lajdák a flákač. Jestli chci v životě něco dokázat, což chci, musím prostě začít makat a to hodně.
3. Sport
Není to ani tak priorita jako další věc, která mi má pomoci v uzdravení se. Jak lépe se vypořádat s nadupanou dávkou emocí než sportem?
4. Přátelé a rodina
Myslím, že zde není co dodat. S bulimií přišla i samota a naprosté uzavření se vůči okolnímu světu. Další věc, na které chci zapracovat.

Dalo by se říci, že všechny body jsou více či méně spjaté s tím, jak se mi bude dařit po psychické a fyzické stránce, tudíž se zdravím. Tady jasně vidíte, že být zdravý je nejdůležitější.


Projekt Mrs. Inspiration & Chiquitky

9. listopadu 2012 v 8:00 | Chiquitka |  Projekt Mrs.Inspiration & Chiquitka

S mojí oblíbenou blogerkou Mrs.Inspiration jsme se rozhodly uspořádat zajímavý projekt, který nám má pomoci v boji proti PPP.


"Společný projekt Mrs. Inspiration & Chiquitky na cestě za uzdravením z PPP"Nemám zatím moc představu, co vše budeme publikovat, řešit, vymýšlet, ale nějak se to provede.
Máme jasný cíl - chceme nakopat prdel bulimii a žít spokojený a šťastný život!

Kdo nás podpoří?

Plánovaný jídelníček
Nelekejte se! Je toho docela málo, ale večer se chystám hodně pít, tak to musím trošku vykompenzovat ;)

Sn: 60g vloček, h.kakao, 250ml mléka, sladidlo
Sv: activia bílá
Ob: 60g slunečnicová kostka, 100g eidam 30%
Ve: 50g eidam, vepřový plátek, pár hranolků, orestovaná zelenina - uvařil mi :))
Dále: hoodně rumu, light coca cola

Užiju si víkend!!!


Den č.2

8. listopadu 2012 v 9:46 | Chiquitka |  Samoléčba
Dnes opět nejsem ve škole. Na tento den jsem to tedy plánovala, ale vzhledem k tomu, že jsem zapejkala už včera z toho nemám moc dobrý pocit.
Musím zvládnout hodně věcí. Zítra je den D, kdy se konečně uvidím s H. Nevím jestli se víc těším nebo bojím. Máme ale krutopřísný plány, tak snad to bude bomba :)

Ani nepřipadá v úvahu, abych se dnes přejedla. Jsem díky tomu úžasně klidná a vyrovnaná. Vidíte, co všechno dokáže psychika? Už jen to, že si prostě určítě mantinely, řeknete si, že NE.
Zítra jdu zase "darovat" plazmu, takže právě proto bych dnes měla jíst střídmě a nízkotučně - vtipný výraz :D

Udělala jsem strašnou věc. Jak si barvím vlasy na tmavě hnědou, tak si většinou nešikovně obarvím i ty jemné vlásky na tvařích - tzv.kotlety :D No a mně to prostě přišlo děsně výrazné a strašně mi to vadilo, tak jsem vzala depilační krém a vydepilovala si je. Jenže pak tam vzniklo extra viditelné hladké místo, tak jsem musela vzít skoro celé tváře. No a teď mám zarudlý, flekatý a podrážděný obličej!! Doufám, že do zítra vyblednu :/ Jsem fakt pako :D

Jídelníček
Sn: 60g ovesných vloček, h.kakao, 250ml mléka, sladidlo
Sv: 130g jablko
Ob: 100g kuřecí prsa se zeleninou, 50g těstovinou, 25 g taveňáku, kafe s mlékem
Sv: 250g odtučněný tvaroh se skořicí a sladidlem
Ve: asi kuřecí salát

Oběd


Pak dám zase vědět, jak vše dopadlo :)

Poslouchám :)